Posted by Elvis on

Autokrosas Akmenėje

Liepos 4 d. į Dabikinėlės automobilių kroso trasą sugužėjo gausus būrys sportininkų nuo Rygos iki Liepojos, nuo Biržų iki Utenos ir Žemaičių Kalvarijos. Čia vyko Lietuvos automobilių kroso taurės II etapas, bei kova kroso komiteto ir Akmenės rajono mero taurei laimėti. Nuo ankstyvo ryto varžybų sekretoriatas susipažino su nemažai pirmą kartą atvykusių dalyvių, jų buvo net trečdalis iš visų užsiregistravusių (66). Dalyvavo 20 Latvijos sportininkų. Visi jie varžėsi 8 klasėse, kurios skirstėsi pagal variklių galią ir varančiuosius ratus.

SUPER klasės finalinis startas

Varžybas pradėjo galinga SUPER klasė, kurioje registravosi 10 dalyvių. Be didesnių sunkumų čia laimėjo kupiškėnas Justinas Mikalauskas #32, Akmenės Extempo atstovas Laurynas Paulauskas #296 tenkinosi trečia vieta. Junior 1000 + moterų klasėje startavo 4 dalyviai. Pirma kartą Akmenėje važiavusi Joana Aukštikalnytė (#33 Kupiškis) lipo ant aukščiausio pakylos laiptelio už savęs palikdama du Latvijos jaunuolius – Dainis Zemnieks #512 ir Edvards Lajevski #5.

Pozicijas nulėmęs susidūrimas

Buggy RWD klasėje vyko atkali kova ir pozicijos keitėsi kiekviename važiavime. Andrius Skabeikis #157 dėl gautos baudos II kvalifikacijoje, finale turėjo startuoti iš antros eilės, tad kad ir kaip stengėsi aplenkti pirmavusį ir klaidą padariusį Mindaugą #100, to padaryti nepavyko. M. Kirdeikis išlaikė 3 poziciją į priekį praleidęs brolį Gedą #7 ir Virgilijų Deveikį #30.

1600 klasėje, tarp 9 startavusių sportininkų, vienintelis klubo „Extempas“ narys Vismantas Gricius #33 sugebėjo atlaikyti stiprią konkurenciją ir po 7 finalinių ratų kovos su džiaugsmu lipo ant aukščiausio laiptelio, atnešdamas komandai didžiausią taškų kraitį. 2-3 vietas pasidalino Vytautas Tumasas #411 iš Biržų ir Gražvydas Kiela #23 iš Šiaulių.

Kiek netikėta dalyvių gausa šiais metais nustebino 2500 RWD klasė, kurioje dominuoja VAZ ir BMW markės automobiliai. Iš 9 dalyvių geriausiai sekėsi Erlandui Novogreckiui #60, kroso vilkui ir VAZ automobilių fanui. Latvijos atstovas Kristaps Lapins #44 ir Andrius Lagunovas #56 iškovojo 2-3 vietas.

Gausiausia klasė – 2000. Automobiliai priekiniais varomais ratais, kurių variklių galia iki 2000 cm3. Kvalifikaciniuose važiavimuose jie buvo dalinami į dvi grupes, o finale startavo 10 dalyvių. Pergale šventė Crazy Racing Team atstovas Toms Edušs #58, atvykęs su gausia palaikymo komanda. Mantas ir Gytis Šatkauskai iš Plungės Tornada Racing komandos lipo ant 2-3 pakylos laiptelio.

Buggy AWD klasėje startavo trasos įkūrėjas ir šios sporto šakos Akmenėje siela Vytautas Skabeikis #125 su sūnumi Elvinu #110, kurie demonstravo gražią ir permainingą kova trasoje, o finale pasidalino Akmenės Mero taurės pirmą ir trečią vietas, antra vieta teko jaunam perspektyviam lenktynininkui Edgarui Zivertsui #121 iš Priekulės.

Stipri OPEN klasė startavo su 8 dalyviais ir gražioje kovoje nugalėtoju tapo MŪŠA KROSS atstovas Paulius Šniukas #99 su VW Golf, o po pertraukos į klubą sugrįžęs Jonas Ramanauskas #88 su Subaru liko antras. Maris Riekstins #92 su Matra Murena iš Koknese miestelio lipo ant trečio laiptelio.

Visi Lietuvos automobilių kroso taurės dalyviai atnešė savo komandoms taškus. Daugiausiai jų surinko ir ant aukščiausio laiptelio kopė varžybų organizatoriai ASK „Extempas“ komanda, surinkusi 56 taškus. Antra vietą su 45 taškais išsivežė Panevėžio „Ekrosas“, trečia vieta tenkinosi Kupiškio AMS su 34 taškais. Mero taurė iškeliavo į Pakruojį, Mūša Kross klubui.

Nors aistros jau kiek aprimo, tačiau varžybų jaudulys išliks ilgam ir organizatoriams ir dalyviams. Padarėme viską, ką galėjome, o ko nespėjome – stengsimės įgyvendinti kitais metais. Dalyviai greičiausiai visi susimatys jau Panevėžyje ar Kupiškyje.

Už paramą šiam sportui ir idėjos palaikymą dėkojame Akmenės rajono savivaldybei, finansuojančiai sporto projektus. Už pagalbą organizuojant varžybas tariame nuoširdų AČIŪ ūkininkams: Audriui Dumsevičiui, Arvydui Žiliui, Gyčiui Gedaminskui, Raimundui Žakiui, Alvydui Žakiui, Remigijui Tautvydui, Vytautui Skabeikiui ir džipistui Gediminui talkinusiems varžybų metu sunkiąja technika. Ačiū visiems teisėjams atlikusiems svarbią misiją, jauniesiems šauliams, šauniosioms virėjoms Saulei Stansevičienei ir Gilmai Jankauskienei, maitinusioms gausų būrį aptarnaujančio personalo. Dėkojame Pakruojo krašto tautinio paveldo puoselėtojai Aldonai Udrienei už gardžią girą, bei kitiems maitintojams. Gražių artėjančių Akmenės miesto šventiškų dienų, kur „Visi keliai veda į Akmenę“.

Osvaldo Balodžio nuotraukos.