Automobilių ir dviračių sporte susumuoti taškai, apdovanojami nugalėtojai

Kaip ir kasmet pasibaigus visų lygų automobilių kroso varžyboms, kurios truko iki pat spalio vidurio, sumuojami dalyvių taškai, tampa aiškūs nugalėtojai asmeninėse ir komandinėse įskaitose.

Šių metų sezonas Dabikinėlės kroso trasoje prasidėjo nuostabiomis Laimono Skabeikio iniciatyva organizuojamomis MTB kroso varžybomis. Dalyvių gausa papuošė visas trasų atkarpas, kai kur buvo spūsčių. Iš 305 dalyvių apdovanoti net 16-os grupių prizininkai ir vaikai, kurių tądien startavo 23.

Pavasaris pats tinkamiausias laikas tokioms varžyboms, nes jos vyksta Dabikinės upės slėniais, kalnais ir miškais, kur gali įkvėpti tyro oro, pagauti nuostabų dalyvio ir gamtos vaizdą viename. Antrus MTB Žemaitijos taurę organizuoja, įranga pasirūpina S-Sportas.

Automobilių kroso padangėje esame jau 20 metų ir šį sezoną pradėjome ryžtingai. ASK Extempas komanda su visa teisėjų brigada buvo nusiteikę dalyvauti, teisėjauti ir nugalėti. Deja, po pirmųjų varžybų Plungėje, kroso komitete atsiradęs dviprasmiškas požiūris į krosą ir mūsų teisėjų brigadą privertė įjungti lėtesnę pavarą. Tad sulėtintu tempu ištempėme iki sezono pabaigos. Viliamės, kad kroso padėtis Lietuvoje pasitaisys, kaip atsigauna Latvijoje.

Norime pasidžiaugti, kad šiais metais garbingai klubo vėliava iki galo nešė azartiškiausias, stipriausias Vismantas Gricius su Honda Civic, pelnęs Žemaitijos kroso taurės čempiono vardą, o Lietuvos B lygos čempionate tapęs vicečempionu. B lygos Open klasėje šiais metais startavo ir Darius Liučvaikis, tačiau skaudus kulverstis ir apgadintas automobilis pakoregavo sportininko karjerą pereinant į teisėjo poziciją.
Žemaitijos kroso taurės kovose stipriausias buvo 3000RWD klasės narys Nerijus Taujenis, surinkes 47 taškus tapo absoliučiu čempionu. Erlandas Novogreckis liko 4 vietoje, Alvydas Borusevičius 6, ir kitą automobilį įsigyjęs Živinas Šveikys liko 8 vietoje. Mūsų naujokas Vitalijus Simutis kovojo įvairiose klasėse, kartais pavesdavo automobilis, kartais pritrūkdavo sėkmės, tad lieka padėkoti už ryžtą. Bagių atstovai šiais metais praktiškai neišvarė savo bolidų iš garažų. Ar pavyks kitais metais lems keli faktoriai: ar bus važiuojančių; ar bus kur važiuoti? Extempo komanda surinkusi 128 taškus šiais metais Žemaitijos kroso taurės vicečempionai. Viso taurėje startavo 12 komandų.

Ilgi žiemos vakarai suteikia galimybę sportininkams pasiruošti automobilius kitam sezonui, kiti galbūt uždarbiauja ir leis sau išvažiuoti su naujais bolidais. Netruks prabėgti laikas, kai ir vėl pakursit variklius. Tariame iki! Su pakilia nuotaika, geromis emocijomis, nes tai jūsų visų pramoga, hobis, jis turi būti įdomus, patrauklus ir azartiškas tiek pačiam, tiek sirgaliams.

O už galimybę organizuoti, dalyvauti ir visą tai patirti ASK Extempas taria nuoširdų AČIŪ Akmenės rajono savivaldybei, kuri remia šia sporto šaką, palaiko jos pulsą, tikėkime, kad įsijungs ir aukštesnė pavara. Baigiamas vykdyti projektas „Lekiam 20+5“ finišuos Žemaitijos kroso taurės apdovanojimų vakare lapkričio 18 d.
AČIŪ visiems prisidedantiems sunkiąja technika organizuojant varžybas, teisėjų savanorių brigadai, jaunimui.

Sustabdytos Elvino, Živilės, Donato akimirkos