Mes – Žemaitijos kroso čempionai!

Su atskubėjusia balta žiema baigėsi ir medalių įteikimas visose trijų lygų varžybose. Šis sezonas buvo gan sunkus ir permainingas. Peržvelgus visų metų klubo darbą akivaizdu, kad sezonas buvo gausus įvairiomis varžybomis.

Pavasarį organizavome MTB dviračių Žemaitijos taurės pirmąjį etapą, kuriame pasiekėme rekordinį dalyvių skaičių – 262. Automobilių kroso varžybose, kurių šį sezoną buvo 15, startavo 14 klubo narių. Galime pasidžiaugti, kad Lietuvos čempionate Super Cars klasėje geriausiai pasirodė Jonas Ramanauskas pelnęs trečią vietą. Laurynas Paulauskas, nors ir su skausmingą sezono pradžia, kai automobilis po keletos kulverstukų buvo perrinktas naujai, vis tiek sugebėjo aplenkti devyniolika klasės 2000 Super varžovų ir užimti penktąją vieta. Sporto klubas „Extempas“, surinkęs 177 taškus, išsaugojo penktąją vietą Lietuvos čempionato metinėje įskaitoje, už savęs palikdamas gan stiprias 11 komandų.

Pirmenybių įskaitoje, 1600 klasėje, šį sezona su didžiausiomis nesėkmėmis susidorojusi Indrė Zatorskytė ryžtingai žengė ant trečio pakylos laiptelio. Darius Liučvaikis 2000 klasėje nors ir liko septintas, tačiau svariai papildė klubo taškų kraitį ir metinėje įskaitoje su 113 taškų „Extempas“ prizinėje – trečioje vietoje. Šiais metai A ir B lygos čempionatų nugalėtojai lapkričio pabaigoje buvo pasveikinti Druskininkuose. Pelnytų apdovanojimų ten vyko atsiimti Jonas Ramanauskas ir Indrė Zatorskytė.

Darius Liučvaikis

Žematijos kroso taurė vyko Plungėje, Telšiuose, Akmenėje ir Gargžduose, be to, kiekvienas dalyvis privalėjo sudalyvauti ir viename iš 5 Aukštaitijos taurės etapų. Šioje lygoje startavo 5 įskaitinės klasės.

Vismantas Gricius

1600 klasėje sėkmingai debiutavo jauniausias dalyvis Laurynas Žakys, o nepralenkiamas Vismantas Gricius su Honda Civic automobiliu – šio sezono lyderis. Jis į savo ir klubo metinę įskaitą įrašė 71 tašką.

2000 klasėje stiprių narių neturėjome, tad pergalės džiaugsmą perleidome plungiškiams.

Andrius Skabeikis

Bagių RWD klasė sėkmingai pradėjusi sezoną su 5 dalyviais, nesuvažiavo pilnų etapų, tad liko neįskaitinė. Nepaisant to, galime pasidžiaugti sėkmingai nauju bagiu startavusiu klubo nariu Andriumi Skabeikiu, taip pat ir sportininkais iš Pakruojo, Gedu ir Mindaugu Kirdeikiais, kuriems šį sezoną irgi netrūko nuotykių trasoje.

OPEN 2500 klasės padėtį gelbėjo ventiškis Darius Liučvaikis, į savo ir klubo taškų kraitį įrašydamas 59 taškus, bei pelnydamas asmeninę 2 vietą.

Nerijus Taujenis

2500 RWD klasėje startavo net 3 klubo sportininkai ir klubo sąskaitą papildė 63 taškais. Klasės čempiono taurė buvo įteikta Nerijui Taujeniui.

Šį sezona, aplenkę 16 klubų, Akmenės sporto klubas „Extempas“ su 189 taškais švenčia pergalę! Mes – Žemaitijos kroso taurės čempionai! Antroje vietoje liko Telšiai, o trečioje Plungė.

Žemaitijos taurės apdovanojimų vakaras

Išleisdami sportininkus į startą, linkėjome tik sėkmės, kad atlaikytų technika ir nervai. Tačiau buvo visko.. gedo ir gan smarkiai ne vienas bolidas, bet azartas ir užsispyrimas, ryžtas ir valia neleido sustoti, tad metų rezultatai tikrai džiuginantys. Norime padėkoti ir Akmenės rajono savivaldybei už skirtas lėšas varžyboms pagal sporto rėmimo programą projektui „Vėl griaudės motorai“. Jie tikrai griaudėjo pergalingai ir atnešė smagių akimirkų žiūrovams, palaikymo komandoms ir patiems sportininkams prisidėjusiems prie klubo rezultatų. Dėkojame ir nepaminėtiems klubo nariams, kurie liko žemiau trečios vietos: Lada fanui Erlandui Novogreckiui, kurį matome trasoje su 60 startiniu numeriu žymėtu žiguliuku; klubo senbuviui, azartiškam Alvydui Žakiui su 55 numeriu važiuojančiu Golf; gražius manevrus bagiais trasoje dovanojantiems Vytautui ir Elvinui Skabeikiams; sunkiai suvaldomos Sierros šeimininkui Alvydui Borusevičiui.

Nuoširdus Ačiū visiems savanoriams, teisėjams prisidedantiems prie organizacinių rūpesčių. Visada su mumis Viktoras Gedaminskas, Alvydas Žakys, Audrius Dumsevičius, Kęstutis Vitkus, Remigijus Tautvydas ir kroso siela Vytautas Skabeikis, padedantys sunkiąją technika varžybų metu. Kviečiu dar kartą pasidžiaugti smagiomis akimirkomis ir ruoštis ateinančių metų sezonui!