Posted by Elvis on

„Žemaitijos taurė – 2015” finalinis etapas

Praėjusį savaitgalį įvyko paskutinis pirmenybių etapas. Spalio 3 dienos rytą į Akmenę atvyko 54 dalyviai, iš jų net 5 Latvijos atstovai, kurie buvo sunkiai įkandami varžovai. Per visą varžybų dieną trasoje tikrai netrūko įdomių įvykių, stogų ir žinoma – kovos.

NUOTRAUKŲ GALERIJAVIDEO

P1100058

D-2000 Super
Tai greitų ir gerai paruoštų automobilių grupė, kurioje važiavo 7 dalyviai. Čia įvyko ir vieni įdomiausių įvykių varžybose. Finaliniame važiavime pirmame posūkyje iš trasos išlėkęs ir apsivertęs D. Karulaitis su Toyota Celica nusprendė važiuoti toliau, tačiau tas toliau buvo kertant didelę trasos dalį ir išvažiuojant labai pavojingoje vietoje. Praleidęs vos vieną dalyvį jis įlėkė į trasą ir po akimirkos tai labai sutrukdė Kęstučiui Janukaičiui. Po stipraus smūgio jo Golf’as iki pakartotinio starto nebebuvo sutvarkytas. Įdomumai šioje grupėje tuo nesibaigė – likus trims ratams iki finišo viename posūkyje pavaras prarado abu lyderiai – Žydrūnas Šarkūnas ir Mindaugas Sidabras. Iš paskos jiems važiavęs E. Novogreckis pamanė, kad jie lėtina lyg finišavę, todėl išvažiavo iš trasos, bet tai buvo didelė klaida. Ja pasinaudojo ir pirmąją vietą iškovojo visus važiavimus ramiai atlaikęs Vigantas Budrys. Antra vieta atiteko Ž. Šarkūnui, o trečioji M. Sidabrui. Šios pozicijos taip pat kėlė klausimų, mat pagal atstumą atitinkamai toliausiai nuvažiavo E. Novogreckis, M. Sidabras, Ž. Šarkūnas, tačiau teisėjai vertino rezultatą tik atskaitos taške.

Galutinė sezono įskaita (vieta, dalyvis, taškai, klubas):

 1. Žydrūnas Šarkūnas, 64 – ASK „Extempas”
 2. Kęstutis Janukaitis, 57 – Tornada Racing
 3. Petras Bartkus, 44 – Kaltinėnų AMSK

P1100083

D-1600 Junior
Visą sezoną čia buvo tik trys dalyviai, tad kovos šiame jaunių divizione tikrai trūko. Galbūt kitąmet pamatysime gausesnį dalyvių būrį.

Galutinė sezono įskaita (vieta, dalyvis, taškai, klubas):

 1. Ivas Stonys, 55 – Bolids
 2. Vitoldas Sudintas, 51 – Bolids
 3. Dovainis Zarudnevas, 42 – Autoiksas

P1100080

VAZ klasika
Šioje grupėje dalyvių skaičius visada buvo mažas, tad jie važiuodavo kartu su jauniais. Deja bendrai įskaitai čia pritrūko dalyvių kiekviename etape, tad varžybos šioje klasėje skaitomos neįvykusiomis, tas pats galioja ir bagių klasėms.

Galutinė sezono įskaita (vieta, dalyvis, taškai, klubas):

 1. Žilvinas Patlaba, 30 – Raivinta
 2. Gediminas Budrys, 12 – Autoiksas
 3. Erlandas Novogreckis, 12 – ASK „Feniksas”

P1100093

D-1600
Šį kartą gana negausią Civic’ų grupę papildė Tomas Skrodenis, kuris jau buvo užsitikrinęs pirmąją vietą divizione D-2000. Čia jis taipogi buvo nepavejamas, tad Vismantui Griciui teko lipti ant antros vietos laiptelio, o trečią iškovojo Laurynas Paulauskas, visą laiką spaudęs Kęstutį Skiezgilą, kol jis sustojo dėl techninių gedimų.

Galutinė sezono įskaita (vieta, dalyvis, taškai, klubas):

 1. Karolis Petreikis, 80 – Bolids
 2. Vismantas Gricius, 62 – ASK „Extempas”
 3. Laurynas Paulauskas, 46 – ASK „Extempas”

P1090933

D-2000
Visada gausiausia – dvilitrių krosinių automobilių grupė. Latvis Aivars Galbalinš su oranžiniu Opel Kadett pradėjo latvių dominavimą. Visuose važiavimuose finišavęs pirmas, finale taip pat nenusileido nei vienam varžovui. Arčiausiai jo buvo tokios pat markės automobilį vairavęs Linas Petrauskas, o Pavelas Ivanovas su VW Golf liko trečias. Šį kartą sėkmingai važiavęs klubo narys Andrius Daukšas finišavo penktas, tuoj pat už jo ir Alvydas Žakys. Nesėkmingą sezoną Mantas Babenskas vainikavo stogu paskutiniame posūkyje.

Galutinė sezono įskaita (vieta, dalyvis, taškai, klubas):

 1. Tomas Skrodenis, 80 – Bolids
 2. Linas Petrauskas, 57 – ASK „Žaibas”
 3. Darius Valančius, 47 – Tornada Racing

P1100009

D-3A RWD+AWD (bagiai)
RWD įskaitoje greičiausias buvo latvis Valters Ziverts su mažuoju bagiuku, antras Gedas Kirdeikis, o už jo Romas Kiaulakys. Visais varomais ratais bagių buvo tik du. Vytautui Skabeikiui antrajame važiavime nutrūko grandinė, tad finale startavęs tik su galu negalėjo rimčiau pasipriešinti Tautvydui Urbai.

Galutinė sezono įskaita (vieta, dalyvis, taškai, klubas) RWD:

 1. Romas Kiaulakys, 37 – asm. įsk.
 2. Gedas Kirdeikis, 29 – Mūša Kross
 3. Karolis Valančius, 22 – Autoiksas

AWD:

 1. Vytautas Maksimovas, 15 – asm. įsk.
 2. Tautvydas Urba, 12 – Motorsport LT
 3. Vytautas Skabeikis, 10 – ASK „Extempas”

P1100142

OPEN
Tai dažniausiai visais keturiais ratais varomų automobilių klasė, tačiau pasitaiko ir galingų vienašių (pvz. E. Kirdeikio VW Golf ar latvio Andrej Gužite Honda su gale įmontuotu varikliu). Šiame divizione laimėjo Latvijos atstovas Gutars Bružs su ryškiuoju Subaru Impreza, antras liko E. Kirdeikis, o trečias Tomas Geležinis. Pastarasis antrame važiavime vertėsi, tačiau jam tai nesutrukdė startuoti finale ir užimti aukštą poziciją. Visgi galutinėje įskaitoje jam nepavyko aplenkti savo artimiausio varžovo, kuris tądien finišavo ketvirtas. Finale stogą patyręs R. Janulis vos vienu tašku į priekį paleido Mūša Kross atstovą.

Galutinė sezono įskaita (vieta, dalyvis, taškai, klubas):

 1. Egidijus Kirdeikis, 72 – Mūša Kross
 2. Robertas Janulis, 71 – Bolids
 3. Andrius Šimonis, 65 – Autoiksas

Sezono komandinė įskaita

 1. Bolids – 275
 2. ASK „Extempas” – 204
 3. Tornada Racing – 195
 4. Autoiksas – 183
 5. ASK „Žaibas” – 180

Pilna rezultatų lentelė

 

P1100084

 

Pirmą kartą Dabikinėlės kroso trasoje startavo ir mažiausi dalyviai – MINI BUGGY klasėje užtikrintai laimėjo Skaistė Prašukaitė, už jos dar labai labai jaunas Gediminas Stonys. Nors čia buvo tik du dalyviai, turbūt daugelis vaikų gali tik pavydėti ir sakyti tėveliams, jog jau nuo mažų dienų yra liejamasi į automobilių sportą.

Nepamirškime ir dviračių dalyvių, nors šį kartą jų buvo tik trys 🙂

P1100032

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apibendrinant – tai buvo tikrai įdomios ir geros varžybos, puikus oras ir gerai ruošiama trasa leido dalyviams mėgautis paskutinėmis „Žemaitijos taurė – 2015” varžybomis.
P1090862